"NOWE OBLICZE GIMNAZJADY"

11 listopada to symboliczna data - Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
       W związku z tym w naszej szkole organizowane są "Gimnazjady". Ich celem jest budzenie szacunku dla tradycji i kształtowanie u uczniów patriotyzmu.
       W tym roku w przeddzień 91 rocznicy odbyła się już VIII jej edycja. Miała ona nieco inny charakter niż dotychczas. Tym razem uczciliśmy tę rocznicę w sposób bardzo wzniosły i uroczysty.
       Bohaterowie "Gimnazjady", uczniowie klas trzecich wyglądali wyjątkowo pięknie. Galowe stroje i wspaniała postawa pozytywnie zaskoczyły grono pedagogiczne.
       Uczniowie przystąpili do rywalizacji w czterech konkurencjach. Pierwszą z nich był taniec. Walc odtańczony przez reprezentantów klas był naprawdę piękny. Drugą konkurencją był konkurs wiedzy. Wybrane zespoły sprężały siły i umysły, by zdobyć dla klasy jak najwięcej punktów.
       Kolejne konkurencje polegały na przygotowaniu przez uczniów projektów zaproszeń oraz gazetek okolicznościowych w salach lekcyjnych. Zadania te wykonano wcześniej, w czasie trwania "Gimnazjady" poinformowano jedynie o wynikach.

Ostatecznie "Gimnazjadę 2009" wygrała (po dogrywce) klasa 3d (wych. G. Budnicka). Drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3i (wych. A. Ambroży), trzecie klasa 3h (wych. M. Malec).
       Pani dyrektor wręczyła zwycięzcom puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce, dyplom oraz słodycze. Pozostali otrzymali dyplomy.
       Przed opuszczeniem sali gimnastycznej poproszono delegacje klas III o to, by wraz
z opiekunami udali się do miejsc pamięci narodowej, by tam zapalić znicze.
       Czy nowe oblicze "Gimnazjady" przypadło uczniom do gustu . . . ?
       Zdecydowanie wolę, by wyglądały one tak, jak dotychczas.

Przygotowanie uroczystości i notatka: Iwona Golańska
        Dekoracja: Małgorzata Chojnacka