GIMNAZJADA 2010

Gimnazjada poświęcona 92. rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości odbyła się
23 listopada 2010 roku w sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce. Nad całością przygotowań i organizacją imprezy czuwała pani Anna Jaroś. Do rywalizacji o Puchar Dyrektora Szkoły przystąpili uczniowie klas trzecich z wychowawczy-
niami: 3a z panią Moniką Kamać, 3b z panią Dorotą Kuśmierską, 3c z panią Urszulą Sasin-Kutyną, 3d z panią Magdą Wąsowską, 3e z panią Małgorzatą Chojnacką, 3f z panią Grażyną Skolimowską, 3g z panią Ewą Mazur, 3h z panią Joanną Cieplak, 3i z panią Krystyną Czachor.
       Uroczystego otwarcia Gimnazjady dokonała Pani Dyrektor Mariola Rybicka, która pełniła jednocześnie funkcję Przewodniczącej Jury Gimnazjady. Uczniowie klas trzecich uczestniczyli
w następujących konkursach: literackim, wiedzy historycznej, tańca, śpiewu i plastycznym.
W ramach konkursu literackiego przygotowali oni artykuł prasowy z okazji 92. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Wszystkie artykuły zostały umieszczone na szkolnej gazetce, a jury w składzie: przewodnicząca pani Iwona Golańska, członkowie pani Barbara Gałkowska i pani Anna Jaroś, oceniło prace konkursowe.
       Nad prawidłowym przebiegiem konkursu z wiedzy historycznej czuwało jury w składzie: przewodniczący pan Piotr Pietrzak, członkowie pani Ewa Nowicka i pani Marta świerczyńska,
a gimnazjalna młodzież prezentowała wydarzenia z dziejów Polski, bliskie sercom wszystkich Polaków i ukazujące nasze zmagania o wolną Ojczyznę.

W konkursie tańca uczniowie zaprezentowali ludowy taniec śląski "Trojak" przygotowany pod kierunkiem pani Katarzyny Szeląg-Luśniewskiej i pana Klaudiusza Luśniewskiego. Prezentacje taneczną oceniało jury w składzie: przewodnicząca Ewa Górczyńska, członkowie: pan Klaudiusz Luśniewski i pani Aleksandra Wojciechowska.
       W konkursie na najładniej odśpiewany hymn szkoły wzięły udział wszystkie klasy trzecie, oceniane przez jury pod przewodnictwem pani Dominiki Tomaszewskiej wraz z panem Adamem Grześką i panem Arkadiuszem Białkiem.
       Nad prawidłowym przebiegiem konkursu plastycznego czuwała pani Agnieszka Tomczyk z panią Małgorzatą Chojnacką i Dorotą Macioszek. W konkursie tym uczniowie przygotowali plastyczną wizją tematu: "Walka Polaków o niepodległość".
       Uczestnicy gimnazjady przygotowali piękną dekorację z wykorzystaniem barw narodowych, emblematów patriotycznych i ludowych.
       Wyniki gimnazjady: 1.miejsce 3a, 2.miejsce 3c, 3.miejsce 3f, 4. miejsce: 3e,3g, 3i, 5.miejsce 3h, 6.miejsce 3b, 7.miejsce 3d.
       Na zakończenie Gimnazjady Pani Dyrektor Mariola Rybicka, dziękując wszystkim za udział
i starania, ogłosiła wyniki rywalizacji, zwycięzcom wręczyła Puchar Dyrektora Szkoły, a pozostałym uczestnikom pamiątkowe dyplomy i słodycze.

Przygotowanie uroczystości i notatka: Anna Jaroś