"ROCZNICA PONTYFIKATU JANA PAWŁA II"

W dniu 19 października społeczność szkolną naszego gimnazjum zaprosiliśmy na wspólne uczczenie pamięci Sługi Bożego Jana Pawła II.
        Przy organizowaniu uroczystego apelu upamiętniliśmy rocznicę pontyfikatu Sługi Bożego Jana Pawła II mieliśmy dużo szczęścia. Wspierali nas p. Anna Osławska z Teatralnego Centrum Wartości i Pojednania Theatrum Mundi im. Mieczysława Kotlarczyka.
        W scenariuszu sztuki autorstwa p. prof. Anny Osławskiej zostały przywołane wypowiedzi ludzi, którzy w czasie II wojny światowej pracowali w kamieniołomach razem z Karolem Wojtyłą. Ich wspomnienia pokazują wizerunek człowieka niezwykłe pracowitego, wytrwałego, skromnego i pełnego pokory.
        Scenariusz przedstawienia zawiera również fragmenty poezji Jana Pawła II, które są świadectwem Jego patriotyzmu i ogromnego przywiązania do Ojczyzny,do wolnej Ojczyzny.
        Ojczyzna, kiedy myślę, słyszę jeszcze dźwięk kosy, gdy uderza o ścianę pszenicy łącząc się w jeden profil z jasnością nieboskłonu
        Sztuka jest przepełniona zachwytem nad pięknem polskiej mowy oraz wartościami, które ukształtowały osobowość Karola Wojtyły, przyszłego Ojca świętego Jana Pawła II. Całości dopełniała przepiękna muzyka m. In. Fryderyka Chopina oraz współczesnych kompozytorów jak Michał Lorenc czy Zygmunt Konieczny.
        Dzięki determinacji i ciężkiej pracy wielu dobrych ludzi: nauczycieli plastyki i religii, uczniów klas III i II oraz pomoc profesjonalistów przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej projekt mógł cieszyć i wzruszać.
Dziękujemy.

Przygotowanie apelu i notatka: Anna Łoboda