11 LISTOPADA 2011 - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada to dzień wyjątkowy - obchodzimy wówczas Święto Niepodległości. Po ponad 100 latach zaborów Polska ponownie stała się wolnym krajem. My świętowaliśmy nieco wcześniej, bo już 8 listopada.
        Uczniowie naszej szkoły zaprosili nas z tej okazji w podróż w czasie, która przeplatana była pieśniami legionowymi śpiewanymi przez chór szkolny i solistów. Za sprawą pilota najnowszej generacji (konstrukcja własna uczniów) znaleźliśmy się w mieszkaniu warszawskiej rodziny Kowalskich w listopadzie 1918 roku. Dzięki temu mieliśmy okazję zobaczyć przełomowe wydarzenia naszej historii z zupełnie innej perspektywy. Poznaliśmy problemy z jakimi borykali się przeciętni Polacy w tym trudnym okresie. W sklepach pustki, na ulicach manifestacje i rozbrajanie Niemców, komunikacja praktycznie niemożliwa, brak pieniędzy na opał i jeszcze praca domowa dla Zosi...

Przygotowanie uroczystości: p. Piotr Pietrzak & uczniowie.
Obsada: Ania Kacprzyk (Mama + śpiew), Kuba Tomala (Tata + instr. klawiszowe), Rafał Grzegorek (Dziadek), Paula Wróblewska (Zosia), Przemek Curyło (Janek).
Osoby prowadzące: Karolina Ulijasz & Robert Regulski.
Dekoracje i rekwizyty: p. Małgorzata Chojnacka & p. Piotr Pietrzak & uczniowie.
Muzyka: p. Arkadiusz Białek & chór szkolny.

Notatka: Piotr Pietrzak