-- Egzamin gimnazjalny 2013 --

23, 24 oraz 25 kwietnia we wszystkich gimnazjach w Polsce odbył się egzamin gimnazjalny.
Jest to czas pełnej mobilizacji dla uczniów klas trzecich. Przystąpienie do egzaminu gimnazjalnego to konieczny warunek ukończenia gimnazjum. Od roku 2013 egzamin odbywa się w nowej formie.
Dzień pierwszy:
- Testy z przedmiotów humanistycznych. Najpierw godzinny sprawdzian z historii i wiedzy
o społeczeństwie, potem trwający 90 minut egzamin z języka polskiego.
Dzień drugi:
- Test z przedmiotów ścisłych. Najpierw godzinny sprawdzian z przedmiotów przyrodniczych obejmujący biologię, chemię, fizykę i geografię. Potem 90. minutowy test z matematyki.
Dzień trzeci:
- Egzamin z wybranego języka obcego. Egzamin na poziomie podstawowym rozpoczął się o 9
i trwał godzinę, druga część egzaminu (również godzinna), na poziomie rozszerzonym rozpoczęła się o 11.
          Życzymy naszym uczniom jak największej liczby punktów.