Podsumowanie konkursu ekologicznego "Zbieraj papier - ratuj drzewa"

W dniach 01. - 12.X.2012r. w naszej szkole zorganizowano konkurs ekologiczny pod hasłem: "Zbieraj papier - ratuj drzewa".
        Celem konkursu było zachęcenie uczniów do selektywnego zbierania surowców wtórnych.
        W ten sposób uczniowie uczą się, że należy segregować odpady oraz jak można je wykorzystywać. To bardzo ważne, bo podczas przetworzenia takiego półproduktu zużywana jest zarówno mniejsza ilość energii jak i materiałów niż w przypadku produkcji wyrobów z surowca pierwotnego, np. papieru z drzewa. Tym samym zmniejsza się zanieczyszczenie środowiska.
Tak jest z makulaturą, czyli m.in. gazetami, zeszytami, książkami i tekturowymi pudełkami. Z jednej tony makulatury można nie tylko wyprodukować ok. 910 kg dobrej jakości papieru, ale także ograniczyć zanieczyszczenie powietrza czy też zużycie wody w procesie produkcyjnym.
        Trzeba pamiętać, że przetwarzając makulaturę chronimy przede wszystkim drzewa i lasy przed wycinką, a jedna tona papieru to aż 17 drzew.
        W konkursie uczestniczyło łącznie 40 uczniów: z klas pierwszych (b; c; d; e; g), drugich (b; c; e; f; g) i trzecich (a; c; e; g; h).

Udało się zebrać 1200 kg makulatury.

• Za dostarczenie minimum 10 kg. makulatury każdy uczeń otrzymał 5 z biologii.
  • Zwycięzcy (1;2 i 3 miejsce) otrzymali główne nagrody (książka + piłka)
  • Pozostali uczestnicy, którzy dostarczyli więcej niż 10 kg. uczestniczyli w loterii fantowej.

1 miejsce - Karolina Dziekan kl. 2 "B" - 209 kg.
2 miejsce - Ewelina Jaworska kl. 2 "B" - 115 kg.
3 miejsce - Natalia Wolska kl. 1 "D" - 76 kg.

Wszystkim, którzy się zaangażowali w zbiórkę bardzo dziękujemy,
a zwycięzcom gratulujemy!

Szczególne podziękowania dla fundatorów głównych nagród :

• P.P.H.U. Księgarnia Szkolna Grażyna Wojtas & Elżbieta Wojtas, ul. Warszawska 28/69, 05-660 Warka
  • Fundator piłek- anonimowy

Organizatorzy: Krystyna Czachor, Monika Kamać, Dorota Kuśmierska, Ewa Nowicka.
        Notatka: Monika Kamać