Festiwal Kultury Brytyjskiej

Festiwal Kultury Brytyjskiej staje się powoli tradycją naszej szkoły. Możemy go zorganizować dzięki naszym uczniom, którzy zainspirowali nauczycieli języka angielskiego swoją wiedzą o zespole "The Beatles", o muzyce średniowiecznej Anglii, o strojach z różnych epok do napisania scenariusza przedstawienia.
        Głównymi bohaterami festiwalu byli uczniowie klasy 2f na czele z prowadzącymi Rafałem Ziembickim, Oskarem Socha i uczniem klasy 1a Maciejem Szajnerem oraz uczniem klasy 2g Aleksandrem Stefaniakiem, który opowiadał o Big Benie. To oni odważnie rozpoczęli naszą uroczystość i wykazywali się swoją znajomością języka angielskiego. Dziewczynki z klasy 2f Alicja Wojciechowska, Izolda Świątkiewicz, Natalka Bobrowska, Marta Prokopczyk zabłysnęły pięknymi pokazami mody średniowiecznej Anglii. Miały okazję chociaż przez parę chwil być ubrane nietypowe dla naszych czasów stroje.
        Chłopcy i również w/w dziewczęta są autorami wielkiego show zespołu The Beatles w składzie: Mateusz Wilewski, Kamil Więsik, Artur Podworski – gitary, Wiktor Werbanowski - perkusja. Zaprezentowani są w maskach przed mikrofonem zrobionym przez Alicję Wojciechowską na potrzeby festiwalu. Uczniowie tak wczuli się w rolę członków zespołu (w czym pomogły im zrobione maski) że mikrofon "fruwał" w powietrzu.
        Naszą uroczystość uświetniła obecność naszych Pań Dyrektor p. Bożeny Sobieraj i p. Doroty Migdalskiej Drabik. oraz p. Małgorzaty Gowin ze swoimi uczniami kl. 1a i wych. klasy 2f p. Anna Czarnecka.
        Goście mieli okazję spotkać się i posmakować angielskiej herbaty i potraw tradycyjnych dla tego kraju. Organizatorem Festiwalu Kultury Brytyjskiej była p. Aneta Socha.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku dołączą do nas nowi uczniowie, którzy wezmą udział w tej uroczystości.

Aneta Socha

Projekt "Festiwal Kultury Brytyjskiej" - opinia z perspektywy ucznia

Projekt pani Anety Sochy pt. "Festiwal Kultury Brytyjskiej" został wykonany przez klasę IIf i IIg. Podczas przedstawienia projektu dla nauczycieli został przygotowany poczęstunek. Angielska herbata oraz angielskie ciasta napewno osłodziły projekt. Dekoracje wykonane przez uczniów były staranne
i szczegółowe. Na "scenie" stało trzech chłopców, dwóch prowadziło rozmowę w języku angielskim oraz zapowiadało artystów, którzy zaraz wystąpią, a trzeci tłumaczył. Na początku wystąpiły dziewczyny przebrane w tradycyjne stroje brytyjskie. Następnie wkroczyli uczniowie w maskach członków zespołu "The Beatles" spiewając piosenkę "Yellow submarine". Na koniec wszyscy uczniowie wychodzą na "scenę", kłaniają się i otrzymują brawa. Najbardziej podobały mi się maski członków kultowego zespołu "The Beatles" oraz dekoracje.
Występ bardzo mi się podobał, został on wykonany z pasją i sercem.

Aleksander Stefaniak (klasa 2g)