Wielki sukces naszych gimnazjalistów na Mistrzostwach Polski

18 i 19 maja 2013 roku w Kielcach odbyły się Mistrzostwa Polski do lat 16 w klasycznym wyciskaniu sztangi. Barwy gminy Warka na zawodach były reprezentowane przez sześcioro uczniów Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce. Zawodnicy trenera Mirosława Malca osiągnęli ogromny sukces, zdobywając dwa tytuły Mistrza Polski oraz bijąc dwa rekordy kraju.
        Tradycyjnie już wszelkie rywalizacje sportów siłowych inaugurowane są przez pojedynki kobiet. Jedyną reprezentantką Warki na zawodach była Karolina Garczyńska (63 kg). Pierwsza próba wynosząca 57 kilogramy okazała się spalonym podejściem. Jednak kolejne dwie zostały zaliczone z perfekcyjną doskonałością. Kolejne dwie sztangi ważące 57 kg oraz 63 kg nie stanowiły dla Karoliny żadnej przeszkody. Rezultaty zapewniły zawodniczce tytuł Mistrzyni Polski do lat 16
w swojej kategorii, a także pierwsze miejsce pośród wszystkich startujących zawodniczek,
czyli w kategorii OPEN
        Pierwszym zawodnikiem, który podchodził do sztangi spoczywającej na macie był Sebastian Trzaska (59kg). Wyciśnięte 60 kg spowodowało, że w rezultacie zawodnik zajął 4 miejsce w swojej kategorii wagowej. Następnym zawodnikiem stającym na arenie zmagań ciężarowców był Bartłomiej Siedlecki (66kg). Wyciśnięta sztanga ważąca 67 kilogramów wywindowała zawodnika na 7. lokatę Mistrzostw Polski.
        Kolejnym debiutantem w rywalizacji o tytuł ciężarowca nadwiślańskiego kraju był Emil Bekasiewicz. Uczeń wareckiego gimnazjum zaliczył dwa podejścia, które wynosiły odpowiednio 65
i 70 kilogramów. Wynik ten spowodował, że gimnazjalista wywalczył 4 miejsce w stawce swojej kategorii wagowej.
        Ostatni nowicjusz ekipy trenera Malca to Radosław Jarzyna. Zawodnik zaliczył dwa podejścia, w których wycisnął 85 kilogramów i 90 kg. Wyniki te okazały się wystarczające aby Radosław Jarzyna sprawił turniejową niespodziankę i zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski
        Ostatnim reprezentantem wareckich barw był doświadczony już ciężarowiec, czyli Kamil Jagiełło ( 93kg). Uczeń gimnazjum w Warce na kieleckich mistrzostwach potwierdził swoje doświadczenie i ogromny sportowy potencjał. W podręcznikowy sposób zaliczył on wszystkie trzy próby. Pierwsza wynosiła 112 kilogramów. Drugie podejście, które było atakiem na aktualny rekord Polski spowodowało, że na półmetku rywalizacji Kamil Jagiełło był już rekordzistą kraju w swojej kategorii wagowej. Trzecia próba okazała się sportowym świadectwem ogromnego potencjału tkwiącego w młodym warczaninie. Wyciśnięcie sztangi ważącej 122 kilogramy było poprawieniem własnego rekordu kraju i istnym nokautem reszty stawki. W rezultacie Kamil Jagiełło ustanawiając dwukrotnie nowy rekord Polski wywalczył tytuł Mistrza Polski do lat 16 we własnej kategorii wagowej, oraz zdobył srebrny medal spośród wszystkich chłopców startujących w Kielcach,
czyli w kategorii OPEN.
        W klasyfikacji drużyn. męska część kadry Mirosława Malca zajęła 2 miejsce i zdobyła srebrny medal. Wielkie gratulacje dla naszych gimnazjalistów oraz ich trenera Miroława Malca.

źródło informacji: trener Mirosław Malec oraz portal warka24.pl