-- Apel z okazji Święta Odzyskania Niepodległości --

Dnia 7 listopada 2014 r. odbyła się w naszej szkole akademia poświęcona 96. rocznicy odzyskania niepodległości. Uczniowie klasy II G przedstawili losy Polski, która poniewierana i gnębiona przez zaborców i okupantów podniosła się z upadku odzyskując niepodległość
a następnie wyzwoliła spod dominacji radzieckiej.
       W spektaklu udział wzięli:

Iga Panek (Polska)
Kamila Strzelczyk (Rosja)
Marta Rotuska (Austria)
Aleksander Nowicki (Niemcy)

Scenariusz i reżyseria - Piotr Pietrzak
Oprawa plastyczna - Małgorzata Chojnacka
Prezentacja multimedialna - Małgorzata Chojnacka
Oprawa muzyczna - Katarzyna Ambroży
Osoby prowadzące - Paulina Kata, Mateusz Smodrzak

W czasie akademii nie zabrakło akcentów muzycznych. Chór wykonał tradycyjne pieśni "Rotę" i "My, Pierwsza Brygada". Później pojawili się soliści - Ola Cichońska zaprezentowała utwór "Mury" Jacka Kaczmarskiego (który był częścią spektaklu), następnie Kasia Kłos zaśpiewała "Świecie nasz" a Marta Galińska "Modlitwę" Bułata Okudżawy.

Po przedstawieniu nastąpiło oficjalne rozstrzygnięcie konkursów patriotyczno-historycznych zorganizowanych w naszej szkole.
       Pani Małgorzata Chojnacka przedstawiła wyniki konkursu historycznego na najlepszą prezentację multimedialną pt.: "11 Listopada - Święto Niepodległości":

1. Angelika Jakubowska i Milena Maliszewska (IIb)
2. Karolina Jeżewska i Aleksandra Wojciechowska (IIIe)
3. Maciej Szajner (IIIa)

Z kolei Pani Iwona Golańska podała wyniki „Konkursu Recytatorskiego” o tematyce patriotycznej, który odbył się 23 października 2014 r.:

1. Patrycja Olędzka (IIc)
2. Aleksandra Stawicka (IIg)
3. Andrea Czasak (Ie)

Wykonawcy spektaklu, wokalistki oraz zwycięzcy konkursów otrzymali jak najbardziej zasłużone brawa.

Przygotowanie apelu i notatka: Piotr Pietrzak