Idziesz do szkoły... lądujesz w teatrze.

Idealny początek dnia, czyli spektakl "Grande Papa" w wykonaniu grupy teatralnej Pretekst prezentowany dla uczniów szkół wareckich. Tym razem zaprosiliśmy uczniów Gimnazjum w Warce na spotkanie z teatrem absurdu. W niezwykle zabawny sposób grupa Pretekst zaprezentowała historię anteny telewizyjnej imieniem Antek i torby foliowej z "Żabki" mieszkających na dachu z papy, w których świat wkracza "prawdziwy macho" - gołębia kupa Andrew - uważający się za gołębia. Podczas spektaklu widzowie zostali wprowadzeni w świat absurdalnych marzeń wywołujących uśmiech na twarzach. Spektakl na podstawie scenariusza Maliny Prześlugi przygotowała Anna Łoboda, muzykę stworzył Kuba Szydło, zaś scenografia to dzieło Sławomira Ragana. Zachęcamy inne klasy do uczestnictwa już niebawem. Warto zaznaczyć, że uczniowie mogli się włączyć w wspieranie stypendystów LFS symboliczną złotówką, który pomaga realizować ich marzenia.

foto foto foto foto

Notatka: Anna Łoboda