-- Wolontariusze w "Kuźni Aktywności" --

foto

Na brak zajęć wolontariusze z naszego gimnazjum narzekać nie mogą. Cieszy to, że szukają własnych dróg rozwoju i sami chcą podejmować wyzwania. Grupka wolontariuszy: Martyna Kaczmarczyk, Klaudia Dobosz, Natalia Bobrowska i Kasia Dąbrowska stworzyła projekt "Zaczarowany cyrk", który otrzymał dotację w ramach Małych Grantów Młodzieżowych Stowarzyszenia W.A.R.K.A. Cieszymy się, że projekt spotkał się
z przychylnością jury. Gimnazjaliści będą mogli rozwijać się na warsztatach pracy z ciałem, cyrkowych i modelowania baloników. Umiejętności te przydadzą się w tworzeniu i realizacji spektaklu cyrkowego dla małych widzów.
        Za nami już dwa warsztaty. Pracę z ciałem (12.10.2013r.) poprowadziła pani Samanta Zarzycka. Wzięło w nich udział 14 wolontariuszy. Na początek pani Samanta zaproponowała ćwiczenia zapoznawcze. Każdy mówił swoje imię pokazując przy tym wybrany gest,
a pozostałe osoby go powtarzały. Potem przyszedł czas na szybkie i bezpieczne upadanie
i wstawanie. Następnie wypisaliśmy postacie, które kojarzą nam się z cyrkiem
i przedstawialiśmy krótkie scenki, a widownia zgadywała. Potem wypisaliśmy różne emocje. Wolontariusze losowali postać i emocję, a potem musieli ją przedstawić za pomocą gestów
i mimiki. Niezapomniane wrażenie zostawił po sobie występ pani Samanty, która wcieliła się w lamę w euforii. To spotkanie pokazało nam jak należy budować postać, jak ją znaleźć
w swoim ciele. To z pewnością będzie bardzo pomocne podczas realizacji projektu.
        18 grudnia 2013r. szkolny korytarz gimnazjum był świadkiem ciekawych scen. Pod sufit fruwały rusałki i maczugi. Slalom na rowerze z jednym kołem uprawiał sprawca całego zamieszania - pan Kamil Ziółkowski-Pac. Tak wyglądały zajęcia cyrkowe. Rusałki to piłeczki, którymi uczyli się żonglować wolontariusze. Najpierw dwie piłeczki, potem trzy… na więcej zabrakło czasu. Kto miał ochotę mógł spróbować zabawy z maczugą, a już ci najodważniejsi zdecydowali się wsiąść na monocykl. Już samo utrzymanie się na tym pojeździe było nie lada sztuką, a przejechanie choć kawałka ogromnym wyzwaniem. Byli jednak tacy, którym się udało. Z panem Kamilem spotkamy się jeszcze w nowym roku, a już niebawem kolejne warsztaty z modelowania baloników poprowadzi opiekunka Szkolnego Koła Wolontariatu - pani Dorota Macioszek.

foto foto foto

Koordynator projektu: Martyna Kaczmarczyk