-- Wsiąść do pociągu... --

To słowa piosenki zachęcającej do muzycznej podróży, która miała miejsce podczas widowiska w sobotę 28 lutego 2015 roku w naszej szkole..
        Spektakl był finałem projektu  "Podróż muzyczno - taneczna na przestrzeni lat"   w ramach "Działaj Lokalnie", który był niezwykłym wydarzeniem kulturalnym w naszym mieście, a Wareckie gimnazjum po raz kolejny gościło mieszkańców Warki i okolic. .
        Projekt powstał z inicjatywy Rady Rodziców, głównie przewodniczącego Ryszarda Przybylskiego oraz nauczycieli i uczniów. Głównym założeniem było ukazanie muzycznej przeszłości, rozwijanie umiejętności wokalnych i tanecznych uczniów oraz inspirowanie ich do działania. Zwieńczeniem pracy było przygotowanie przedstawienia.
        Występ sprawił, że faktycznie można było przenieść się w czasie, wspominając jak bawiono się i śpiewano dawniej, a jak jest obecnie. Muzyczny pociąg przenosił wszystkich od lat 60'... aż po współczesność. Można było usłyszeć szlagiery polskiej i światowej muzyki w wykonaniu chóru szkolnego pod batutą pani Katarzyny Ambroży. Uwagę przyciągali tancerze przygotowani pod kierunkiem Katarzyny Szeląg - Luśniewskiej, którzy zaprezentowali w pięknych strojach różnorodne tańce. Całości efektu dopełniała wymowna, idealnie dopasowana do scenariusza scenografia przygotowana przez zespół uczniów pod fachowym okiem pani Agnieszki Tomczyk. Nie zabrakło również humorystycznej wymiany reprezentantów pokoleń na temat muzyki i tańca, które przedstawiła grupa teatralna przygotowana przez Annę Ambroży, będącą jednocześnie koordynatorem wyżej wymienionego projektu.
        Dodatkowym efektem była prezentacja multimedialna przygotowana przez Bartka Tybura, ucznia klasy II F..
        To przedsięwzięcie pozwoliło młodym ludziom poznać różnorodne style muzyczne i było formą kulturalnego spędzania czasu poza nauką. Zaangażowanie młodzieży i ich czynny udział w projekcie nie tylko rozwijały ich pasje i zainteresowania, integrowały ale również przyczyniły się do krzewienia kultury w naszym mieście. Zaowocowało to pięknym występem, który wprawił w zachwyt niejednego widza.
        Dla licznie przybyłych gości niezwykłe widowisko było „ucztą muzyczną”.
        Po uroczystości wszyscy zostali zaproszeni na „słodki poczęstunek”, przygotowany przez rodziców, którzy byli także współautorami projektu.

Przygotowania do przedstawienia wymagały pracy wielu osób, którym serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc:
- Panu Arturowi Drabiki oraz Grzegorzowi Wojciechowskiemu za obsługę techniczną światła i nagłośnienia
- Panu Klaudiuszowi Luśniewskiemu za pomoc logistyczną.

Koordynator projektu i notatka: Anna Ambroży
        Współpraca: Bartek Tybura (2F)