-- Mój przyjaciel zwierzak --

Październik to miesiąc dobroci dla zwierząt. Szkolne Koło Wolontariatu i wychowawcy na świetlicy pragną zwrócić uwagę młodzieży na potrzeby "mniejszych braci". Zapraszamy Was do wzięcia udziału w :

• zbiórce karmy dla Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Radomiu. Proponujemy aby, każda klasa zakupiła 10 kilogramową karmę. Dla Was to niewielki wydatek a dla zwierząt - pełny brzuch. Dopiero w tym schronisku zwierzęta mają okazję poznać człowieka od dobrej strony. Często trafiają tam psy i koty w stanie skrajnego wyczerpania, skatowane. Pomóżmy im - naprawdę warto! Koniec zbiórki - 24.10.2014r.
  • konkursie fotograficznym "Mój kochany zwierzak". Należy wykonać trzy zdjęcia swojego ulubionego zwierzaka, może być to również zwierzak zaprzyjaźniony, które opowiedzą jakąś historię - zabawy, spaceru, kąpieli, itp. Szczegóły w regulaminie.

Wolontariusze zaprosili do konkursu plastycznego "Mój przyjaciel zwierzak. Człowiek - przyjaciel czy wróg człowieka?" dzieci z wareckich szkół podstawowych z klas 1 - 3. Nagrody czekają! Już dziś zapraszamy na podsumowanie akcji i wystawę pokonkursową (o terminie poinformujemy wszystkich uczestników).
Patronat nad konkursami objęła pani Dyrektor - Bożena Sobieraj.

foto foto foto foto foto foto

Notatka: Dorota Macioszek