-- Ślubowanie klas pierwszych - Dzień Nauczyciela --

W dniu 14 października 2013 roku w murach naszej szkoły miała miejsce ważna uroczystość - ślubowanie uczniów klas pierwszych Publicznego Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce. Był to niezwykle ważny dzień dla pierwszoklasistów, ich wychowawców i rodziców. Na uroczystość przybyli zaproszeni goście, dyrekcja, pedagodzy
i pracownicy szkoły oraz społeczność gimnazjalna.
        Uczniowie na Sztandar Szkoły ślubowali swą postawą dbać o dobre imię szkoły, rzetelnie wypełniać obowiązki ucznia, otaczać szacunkiem rodziców, nauczycieli i kolegów oraz poszerzać wiedzę, by przygotować się do odpowiedniego życia w społeczeństwie.
        Po części oficjalnej i pięknym odśpiewaniu Hymnu Szkoły nastąpiła część artystyczna związana nie tylko z ceremonią ślubowania lecz dotycząca również Dnia Komisji Edukacji Narodowej. Uczniowie pod kierunkiem p. Anny Ambroży zaprezentowali bogaty program artystyczny. Odpowiednio dobrane i pięknie wyrecytowane teksty pokazały drogę edukacji gimnazjalisty od momentu wstąpienia w mury szkoły poprzez kształcenie, rolę nauczyciela
i szkolną rzeczywistość. Młodzi aktorzy w podniosły sposób podkreślili rangę zawodu nauczyciela, ukazując, że to on kształtuje młode umysły i charaktery. Nie zabrakło również humoru, gdzie w dość ciekawy sposób zaprezentowano przepis na ucznia, pokaz mody dla nauczycieli oraz scenki z życia szkoły.

Przez cały czas nie milkła muzyka, tematycznie dopasowane utwory wokalne w wykonaniu solistów i szkolnego chóru to zasługa p. Katarzyny Ambroży. Przedstawieniu towarzyszyła piękna dekoracja podkreślająca charakter uroczystości, która była dziełem p. Agnieszki Tomczyk. Uczczeniem tego dnia było przekazanie od uczniów na ręce p. Dyrektor Bożenie Sobieraj dla wszystkich nauczycieli i pracowników życzeń wraz z koszem słodyczy.
        Uroczystość zakończyły przemówienia p. Wiceburmistrz Teresy Knyzio, ks. Dziekana Stanisława Dobkowskiego, Przewodniczącej Rady Rodziców i P. Dyrektor wraz z gratulacjami dla uczniów i życzeniami dla pracowników oświaty.

Scenariusz, reżyseria i notatka: Anna Ambroży
        Oprawa muzyczna: Katarzyna Ambroży