-- Wystawa "Między Kazachstanem a Polską" --

W październiku 2014 roku do naszego gimnazjum przyszedł e-mail od Pani Ilony Lasoty - nauczycielki języka polskiego i animatorki kultury przy Północnokazachstańskim Centrum Kultury Polskiej w Pietropawłowsku. Była w nim zawarta informacja, a także zaproszenie do wzięcia udziału w projekcie współpracy międzynarodowej. Na zajęciach artystycznych młodzież z klasy 1A, 1B, 2D i 2E poznawała kulturę kazachską, przyrodę, architekturę budynków oraz zwyczaje mieszkańców Kazachstanu. W prezentacji przypomniana została również trudna historia polskich Sybiraków. Na kolejnych lekcjach uczniowie tworzyli na ten temat prace plastyczne. Kilkanaście z nich zostało przeznaczonych do wysłania na wystawę do Kazachstanu.
        Wystawa "Między Kazachstanem a Polską" w Muzeum Sztuki w Pietropawłowsku została otwarta 2 marca 2015r. Oto link z otwarcia wystawy:

www.astana.msz.gov.pl/pl/aktualnosci/wystawa__miedzy_kazachstanem_a_polska

Nie mamy jeszcze informacji ile naszych prac zostało przez jury zakwalifikowanych na wystawę, ale prace trzech uczennic są tam na pewno! W materiale filmowym widać pracę Aleksandry Gmurczyk z klasy 2e. Na zdjęciach można też zobaczyć prace: Klaudii Przepiórki z klasy 2e oraz Natalii Sadowskiej z klasy 1a.

Tu również informacje o wystawie oraz praca Natalki:

www.polska-szkola.pl/mod/forum/discuss.php?d=1538

Prace uczniów powstały na zajęciach artystycznych pod kierunkiem p. Agnieszki Tomczyk

Aleksandra Gmurczyk (klasa 2E)

Klaudia Przepiórka (klasa 2E)

Natalia Sadowska (klasa 1A)

Notatka: Agnieszka Tomczyk