-- Nasze gimnazjalistki zostały wicemistrzyniami powiatu w koszykówce --

W dniu 23.01.2014 r w Jasieńcu zostały rozegrane zawody powiatowe w koszykówce dziewcząt organizowane przez Gminny Organizator Sportu. W zawodach udział wzięły: Publiczne Gimnazjum w Warce, Publiczne Gimnazjum w Jasieńcu oraz Publiczne Gimnazjum w Belsku Dużym (wycofał się). Nasza szkoła zajęła II miejsce i została wicemistrzem powiatu. Gratulujemy.

W skład reprezentacji naszej Szkoły wchodziły:

Noga Sylwia - III E
Przybylska Kinga - I F
Kalbarczyk Aurelia - I F
Maciejak Aleksandra - I F
Białoskórska Weronika - I F
Cichy Julia - III E
Walczak Anna - I F
Żak Kaja - I F
Dudek Weronika - I F
Nowocin Wiktoria - I F
Król Anna - I F
Chelewska Klaudia - I F
Trocińska Kamila - I E

Mgr Jakub Musijowski (nauczyciel wychowania fizycznego) - Po przegranym meczu
z gospodarzami zawodów oraz po wycofaniu się jednego z zespołów nasza Szkoła zdobyła wicemistrzostwo powiatu. Każdej dziewczynie należą się słowa uznania za walkę, ambicję
i determinację. Do ostatniej minuty meczu, pomimo zdecydowanej przewagi fizycznej przeciwniczek i dość wysokiego prowadzenia, nasze reprezentantki nie poddawały się
i starały się nawiązać walkę. Należy podkreślić i zwrócić uwagę, że większość dziewczyn, które reprezentowały naszą Szkołę są z 1 klas, wspomagane jedynie przez dwie uczennice
z 3 klas. Początki z koszykówką są trudne, ale liczę, że z miesiąca na miesiąc, dzięki ciężkiej pracy, będziemy robić postępy i uda się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki.

Notatka i foto: Jakub Musijowski