-- DZIEŃ PAPIESKI 2015 --

Tegoroczny XV już Dzień Papieski, decyzją Konferencji Episkopatu Polski, obchodziliśmy 11 października, pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny". Zgłębianie papieskiego nauczania w tym obszarze, w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem I, w klimacie modlitwy i pogłębionej refleksji może przynieść głębsze zrozumienie wspólnoty rodzinnej.
      Ojciec Święty Jan Paweł II stawiał rodzinę za pierwszą i najważniejsze zadanie dla Kościoła. Papież uważał, że rodzina jest "szkołą miłości" a społeczeństwo potrzebuję zdrowych rodzin. To od rodziny uzależnia miłość i solidarność między ludźmi mówiąc: "Im silniejsza będzie, zgodna z planem Bożym, święta instytucja małżeństwa i rodziny, tym większa miłość i solidarność między ludźmi".
      Te prawdy chcieliśmy przedstawić naszym koleżankom i kolegom oraz nauczycielom. Posłużyliśmy się myślą Jana Pawła II aby stworzyć krótkie przedstawienie metodami dramy i teatru. Dzięki pełnemu zaangażowaniu nauczycieli i uczestników projektu artystycznego w sposób gody uczciliśmy kolejny Dzień Papieski w Publicznym Gimnazjum nr 1 w Warce.
      Za koncepcję plastyczną i dekorację dziękujemy p. Agnieszce Tomczyk i uczniom kl III, oprawę muzyczną p. Katarzynie Ambroży wraz z chórem szkolnym oraz podkłady muzyczne Kuba Szydło, pomoc w dekorowaniu p. Klaudiuszowi Luśniewskiemu, scenariusz i koncepcja przedstawienia Anna Łoboda wraz z uczniami kl IIa.

Notatka: Anna Łoboda