Laureat konkursu historycznego.

W roku szkolnym 2015/2016 doczekaliśmy się kolejnego laureata konkursu historycznego. Został nim uczeń klasy 3g Bartosz Durka, który w ostatnim etapie uzyskał aż 93% możliwych do zdobycia punktów.
      Przypomnijmy, że już w ubiegłym roku Bartosz został finalistą innego prestiżowego konkursu historycznego - "Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego".
      Za sukcesy w wymienionych konkursach uczeń otrzyma m.in. dodatkowe punkty na świadectwie ukończenia gimnazjum oraz zostanie zwolniony z pisania egzaminu gimnazjalnego z części historia i wiedza o społeczeństwie (uczeń otrzymuje 100% punktów z tej części egzaminu). Bartosz ma też pierwszeństwo w dostaniu się do wszystkich renomowanych szkół średnich w Polsce.

Nad przygotowaniami ucznia do konkursów czuwał p. Piotr Pietrzak.

Bartoszowi gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Zdjęcia z finału konkursu, który miał miejsce na auli Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Notatka i foto: Piotr Pietrzak