Mistrzowskie recytacje

W dniu 2 marca w Gminnej Instytucji Kultury "Dworek na Długiej" w Warce odbyły się powiatowe eliminacje do trzech ogólnopolskich konkursów recytatorskich: XXXIII Małego Konkursu Recytatorskiego, LXI Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego oraz 39 konkursu Warszawska Syrenka.
      W zmaganiach konkursowych wzięło udział 100 recytatorów ze szkół z gmin: Chynów, Grabów n/ Pilicą, Magnuszew, Warka, których oceniała komisja z Towa- rzystwa Kultury Teatralnej Ziemi Radomskiej.
      Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Klaudia Jaszczerska (kl 1b), Diana Wrzesińska (kl 1c), Patrycja Olędzka (kl 3c), Angelika Jakubowska (kl 3b), Aleksandra Stawicka (kl 3g), Małgorzata Kalisz (kl 2g). Dziewczęta wyrecytowały swoje utwory w sposób mistrzowski, prezentując dość wysoki poziom. Dowodem na to było zaproszenie na finał i Koncert Lauretów do Radomia, gdzie na 5 nominowanych w kategorii Gimnazjum znalazły się 4 nasze uczennice: Diana Wrzesińska, Klaudia Jaszczerska, Patrycja Olędzka i Angelika Jakubowska. Do ścisłego finału Warszawskiej Syrenki dostała się Klaudia Jaszczerska (podwójna nominacja), a wyróżnienie zdobyła Aleksandra Stawicka.
      W dniu 21 kwietnia nasze uczennice ponownie zaprezentowały się podczas finałowego koncertu laureatów, który odbył się w auli Kuźni Artystycznej w Radomiu.
      Widownia zgromadziła wykonawców i miłośników literatury, wrażliwych na piękno słowa mówionego. W koncercie wystąpili uczestnicy wyłonieni w wyniku eliminacji, czyli najlepsi z najlepszych. Możemy być dumni z uczennic, które były wizytówką naszej szkoły. Dziewczęta wróciły z nagrodami, dyplomami, zadowolone i pełne wrażeń.

foto foto foto foto foto foto

Notatka i foto: Anna Ambroży