ŚWIĘTO SZKOŁY - DZIEŃ PROJEKTÓW 2017

Święto Szkoły to doskonała okazja do zaprezentowania talentów drzemiących w naszych uczniach oraz do zapoznania się z dokonaniami patrona szkoły - Stanisława Marciniaka.

Podczas tegorocznych obchodów Święta Szkoły, ponownie pojawiła się w naszym gimnazjum szkolna telewizja "Gim-TV" (pierwszy raz oglądaliśmy "Gim-TV" podczas Dnia Kobiet).

Prezenterzy "Gim TV", czyli Andrew i Patryk, przeprowadzili rozmowę z redaktorem Feliksem Bączkiem, który dowodził, że nikogo nie powinno być w szkole, ponieważ święto to dzień wolny od pracy. Zwłaszcza brak czerwonej kartki w kalendarzu mocno zirytował naszego gościa. Ostatecznie redaktor Bączek stwierdził, że można się przynajmniej dobrze bawić, oglądać tańce, słuchać muzyki a nawet wcielić się w Agenta 007...

Kolejnym punktem programu był wywiad z profesorem Alojzym Rehabilitowanym, człowiekiem o wielu talentach i niesamowitej wiedzy. Profesor przedstawił losy patrona naszej szkoły, Stanisława Marciniaka. Następnie wyjawił, że jest zainteresowany nagrodą Nobla, w czym ma mu pomóc ultramegastatyka.

Profesor przyznał się nam do pewnych problemów osobistych, które przysporzyła mu operacja plastyczna, którą sam na sobie przeprowadził... Na zakończenie spotkania profesor Rehabilitowany zademonstrował kilka ciekawych doświadczeń (z pomocą swoich asystentów, ponieważ sam doznał kontuzji).

Po zakończeniu części artystycznej można było oglądać wystawy i prezentacje przygotowane w ramach projektów uczniowskich pod kierunkiem nauczycieli naszej szkoły:

• wystawa pamiątek po patronie szkoły (p. Piotr Pietrzak)
  • projekt przedstawiający uroki Szwajcarii (p. Marta Rutka)
  • doświadczenia fizyczne z użyciem lasera (p. Adam Grześka)
  • projekt przedstawiający życie w czasach PRL (p. Piotr Pietrzak)
  • wystawa albumów prezentujących festiwale kultury brytyjskiej, które odbywają się
    w gimnazjum od niemal 15 lat (p. Aneta Socha)
  • wystawa kryształów wyhodowanych przez uczniów (p. Adam Grześka)
  • ciekawostki językowe związane z językiem angielskim (p. Eliza Chojecka)
  • wystawa rysunków mangi (p. Agnieszki Tomczyk)

Specjalnymi gośćmi obecnymi na imprezy byli uczniowie klas szóstych z PSP nr 1.

Od strony muzycznej program przygotowały p. Katarzyna Ambroży i p. Katarzyna Szeląg-Luśniewska (tańce), doświadczenia fizyczne przygotował p. Adam Grześka, natomiast scenariusz całej uroczystości opracował p. Piotr Pietrzak.

Notatka: Piotr Pietrzak