"Odpowiedzialność prawna nieletnich"
- spotkanie z przedstawicielami Policji

Dnia 15 marca 2017 roku naszą szkołę odwiedzili: sierż. sztab. Aneta Ścisłowska oraz aspirant Andrzej Duda wraz z gośćmi z Komendy Powiatowej z Grójca - podkomisarzem Agnieszką Wójcik, st. sierżantem Karoliną Krawczyk, st. posterunkowym Karoliną Bochniak. Temat naszego spotkania to "Odpowiedzialność prawna nieletnich". Mogliśmy dowiedzieć się wszystkiego o odpowiedzialności młodzieży w wieku od 13 do 17 lat. Zostaliśmy poinformowani, co nam grozi za drobne przewinienia i większe przestępstwa. Dowiedzieliśmy się również, co to jest demoralizacja i jakie są konsekwencje, nie tylko prawne ale i zdrowotne oraz przyszłościowe, picia alkoholu, palenia papierosów oraz zażywania narkotyków.

Wiemy również czego nie powinniśmy "wrzucać" na portale społecznościowe np. zdjęć bez pozwolenia osoby, która na nim jest. Dowiedzieliśmy się jakie prawa ma policja oraz sąd wobec nas, a także gdzie znajduję się najbliższa Izba Dziecka i za co możemy tam trafić. Dowiedzieliśmy się również co się dzieję i gdzie trafia młodzież w naszym wieku za liczne i powtarzające się przewinienia takie jak: wagary, złe oceny w szkole, czy agresywne zachowanie w szkole i w domu.

Uczniowie z klas pierwszych i drugich z zaciekawieniem słuchali przekazywanych informacji. Mam nadzieję, że wszyscy uczestnicy tego spotkania wezmą sobie do serca te informacje i będą one dla nich przestrogą.

Notatka: Oliwia Wargocka (klasa 2f)