-- III Mazowiecki Festiwal Piosenki Obcojęzycznej --

28 marca przedstawiciele naszej szkoły wzięli udział w III Mazowieckim Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej. Zaprezentowano piosenki w trzech językach: Andrea Czasak (1E) zaśpiewała niezwykle poprawnie w języku niemieckim mimo to, że zaczęła się uczyć języka niemieckiego od września. Byłą oryginalną uczestniczką konkursu, bo tylko ona śpiewała
w tym języku. Patrycja Olędzka z klasy 2C została pochwalona za znajomość i prezentację języka rosyjskiego w utworze "Milion jasnoczerwonych róż". Swój występ uwieńczyła sukcesem Katarzyna Kłos (3B), prezentując piosenkę Whitney Houston. Zajęła III miejsce. Radość z sukcesu była niesamowita. Nasza szkoła zasłynęła w tym wielkim przedsięwzięciu, mimo tak dużej konkurencji uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce udowodnili swoje kompetencje językowe i muzyczne, co cieszy chyba przede wszystkim wszystkich rodziców i pedagogów, że możemy pracować z tak zdolnymi i chętnymi do pracy uczniami. Jesteśmy dumni i mamy nadzieje na dalsze sukcesy naszych uczniów.

Notatka: Aneta Socha
        Foto: Andrea Czasak (1E)