Kto nie pamięta historii, skazany jest na jej ponowne przeżycie...

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, ustanowiony przez Sejm 14 listopada 2007 roku. Upamiętnia on rocznicę opublikowania przez Niemcy w 1943 roku informacji o odkryciu w Katyniu pod Smoleńskiem w Rosji, masowych grobów oficerów Wojska Polskiego, zamordowanych przez NKWD w 1940 roku.
      Uczniowie Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka mieli kolejny raz przywilej brać czynny udział w uroczystościach juz 75 rocznicy pamięci o Zbrodni Katyńskiej.
W niedzielę 12 kwietnia pamięć o tamtych tragicznych wydarzeniach i poległych rodakach uczcili mieszkańcy Warki. Uroczystości rozpoczęły się o godz. 10:15 w kościele pw. Matki Bożej Szkaplerznej. Uczniowie Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce z klasy III b przygoto- wali przy pomocy pedagogów krótki program artystyczny wprowadzający widzów w nastrój roku 1940-go.
      Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia uroczystości, pokazując jednocześnie otwartość na współprace.
        Osoby i instytucje, które współpracowały przy organizowaniu uroczystości Katyń wraz
z młodzieżą z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Warce:

1. Bogdan Sabała - akompaniament (gitara)
  2. Damian Sabała - akompaniament (akordeon)
  3. Kuba Szydło - nagranie strzałów
  4. Sławek Gabler - przedstawiciel grupy rekonstrukcyjnej (pożyczenie oryginalnych czapek, rogatywek, furażerek dla żołnierzy)
  5. Sławomir Ragan - obraz Matki Bożej Katyńskiej (namalowanie + instalacja)
  6. Paweł Rzeźnik - wykonanie zdjęć z uroczystości.

foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto foto

Notatka: Anna Łoboda