-- Spektakl słowno-muzyczny "Święty Naszych Czasów" --

Dzień 29 maja w naszej szkole był wyjątkowym, przypominającym osobę, którą kochał cały świat... O 19:00 rozpoczął się tam bowiem czas, kiedy zebrani goście mogli przypom- nieć sobie postać Papieża Polaka - Jana Pawła II. W rok po kanonizacji tego niezwykłego człowieka oraz 10 lat po śmierci uczciliśmy pamięć Jana Pawła II. Młodzież z Publicznego Gimnazjum im. Stanisława Marciniaka w Warce pod kierownictwem Anny Ambroży oraz Katarzyny Ambroży przygotowała spektakl słowno-muzyczny pod tytułem "Święty Naszych Czasów" przypominający postać Ojca Świętego. Zebrani mogli usłyszeć Jego przesłania, które niósł za życia a które są nadal i kształtują serca i umysły młodych ludzi. Spektakl "Święty Naszych Czasów" przyniósł z jednej strony chwilę zadumy i żalu, że Papieża nie ma już z nami, ale dostarczył także radość z tego, że jest On już w gronie świętych.
      Po przedstawieniu dyrektor Bożena Sobieraj oraz wiceburmistrz Teresa Knyzio podziękowały uczniom i wszystkim osobom, które zaangażowały się w stworzenie tego widowiska.

Organizatorzy uroczystości:

• Publiczne Gimnazjum nr 1 im. Stanisława Marciniaka w Warce
  • Samorząd Miasta i Gminy Warka
  • Gminna Instytucja Kultury "Dworek na Długiej"
  • Zakład Usług Komunalnych Sp. z o. o. w Warce

Serdecznie dziękują wszystkim obecnym gościom, Annie Ambroży i Katarzynie Ambroży za przygotowanie spektaklu, Sławomirowi Raganowi za przygotowanie scenografii oraz rodzicom uczniów Publicznego Gimnazjum w Warce za przygotowanie słodkiego poczęstunku.

Notatka: Anna Ambroży