Harry Potter

H6

H7

Harry Potter i Komnata Tajemnic

Harry rozpoczyna drugi rok nauki w Hogwarcie. W wakacje pojawia się u niego Zgredek, skrzat domowy i ostrzega go przed powrotem do Hogwartu. Odkrył spisek i robi wszystko, by uniemożliwić powrót Harry'emu do szkoły. Lecz mimo niedogodności "losu" (stoi za tym Zgredek) Harry dociera do Hogwartu. Z pomocą Rona dolatują do szkoły czarodziejskim samochodem. Wkrótce jednak dzieją się dziwne rzeczy w szkole. Zostaje znaleziona pierwsza ofiara ataku sprawcy, kotka Filcha. Jest spetryfikowana (wygląda jak martwa). Coraz częściej zdarzają się ataki. Wreszcie podejrzenie pada na Malfoya jako dziedzica Slytherina. Harry z przyjaciółmi przyrządza eliksir wielosokowy, by wyciągnąć informacje z Malfoya. Okazuje się, że to nie on. Wkrótce również Hermiona zostaje spetryfikowana. Harry odkrywa, że pająki uciekają z zamku, jednak znajduje w jej ręce skrawek papieru, na którym jest napisany sprawca ataków. To bazyliszek, ogromny wąż, który żyje setki lat. Boją się go pająki. Potem dziedzic Slytherina zostawia wiadomość, że potwór porwał dziewczynkę, Ginny Weasley, i jej szkielet będzie spoczywał na wieki w Komnacie Tajemnic. Harry, Ron i profesor Lockhart (zmuszony przez chłopaków) wyruszają na ratunek. Okazuje się wówczas, że profesor jest w rzeczywistości tchórzem mającym mnóstwo szczęścia. Jego książki to historie innych czarodzieji, których Lockhart zaczarował. Harry odkrywa, że Marta umarła, gdy 50 lat temu były podobne ataki. Chłopak odnajduje wejście i rozpoczyna się akcja ratunkowa. Harry zmierza się z bazyliszkiem i wygrywa pojedynek, ratując Ginny. Przy okazji dowiaduje się, że sprawcą wszystkich nieszczęść jest Lord Voldemort, jeszcze gdy był uczniem szkoły pisał pamiętnik. W wyniku nieprzewidzianych okoliczności (Lockhart używa złamanej wcześniej różdżki Rona) profesor traci pamięć. Spetryfikowani są przywróceni do życia i rok dobiega końca.

Wykonały Zosia Wojciechowska i Marlena Magierowska
Koło informatyczne Gimnazjum w Warce 2011.