Harry Potter

H6

H7

Harry Potter i Insygnia śmierci

Harry wraz z Ronem i Hermioną nie wracają do Hogwartu na siódmy rok nauki. Wyruszają na pełne niewiadomego poszukiwanie horkruksów. Tymczasem świat czarodziejów jest pod władzą Voldemorta i śmierciożerców. Harry ukrywa się wraz z przyjaciółmi, codziennie zmieniając miejsca pobytu (są już pełnoletni, więc mogą używać magii i teleportacji). Podczas podróży dowiadują się szokujących faktów z przeszłości Dumbledorea i jego rodziny. Zapoznają się z trzema Insygniami śmierci: Czarną różdżką, Peleryną niewidką oraz Kamieniem wskrzeszenia. Po długiej i niebezpiecznej wyprawie odnajdują i niszczą horkruksy. Finał ostatniej części ma jednak miejsce w Hogwarcie (którego dyrektorem jest Snape), gdzie nauczyciele, uczniowie powyżej 17 lat, Gwardia Dumbledorea oraz członkowie Zakonu Feniksa walczą w Bitwie o Hogwart z Voldemortem i jego zwolennikami. Podczas owej bitwy giną między innymi: Fred Weasley, Nimfadora i Remus Lupin,Severus Snape, Vincent Crabbe, Bellatriks Lestrange, Lord Voldemort, Colin Creevey i wielu innych, natomiast podczas całej fabuły: Hedwiga, sowa Harryego, Szalonooki Moody, Rufus Scrimgeour, Zgredek, Gregorowicz (wytwórca różdżek), Glizdogon i inni. Z epilogu dowiadujemy się o tym, że główni bohaterowie zawarli dwa małżeństwa: Harry z Ginny i Ron z Hermioną. Harry doczekał się trójki dzieci: Jamesa Syriusza, Albusa Severusa i Lily Luny, natomiast Ron i Hermiona, córki Rose oraz syna Hugo.

Wykonały Zosia Wojciechowska i Marlena Magierowska
Koło informatyczne Gimnazjum w Warce 2011.