Harry Potter

H6

H7

Harry Potter i Książę Półkrwi

Harry Potter i Książę Półkrwi to szósta część powieści przygodowej autorstwa J.K. Rowling. Opowiada ona o kolejnym roku nauki Harry'ego w Hogwarts, szkole magii. Harry ma teraz 16 lat i jest gotowy stawić czoła kolejnym zadaniom, które być może zmienią jego życie na dobre. Mowa tu m.in. o lekcjach aparycji i zajęciach mających przygotować go do pracy Aurora (mającej na celu wyszukiwanie i walczenie z jakimikolwiek przejawami Czarnej Magii). Po drodze, Harry i jego przyjaciele odkrywają znaczenie dojrzewania, przeżywając swoje pierwsze romanse, lecz to nie wszystko. Po odkryciu i doskonaleniu swoich magicznych umiejętności przez 5 lat, budując jednocześnie umysłowy związek z mrocznym czarnoksiężnikiem Lordem Voldemort'em, Harry oraz dyrektor szkoły, Profesor Dumbledore, wyruszają w misję mającą na celu zrozumienie przeszłości Voldemort'a. Próbują tym samym zdobyć przewagę nad nim oraz nad jego zwolennikami(Pożeraczami śmierci). Międzyczasie, Harry podejrzewa Draco Malfoy'a, ucznia z tego samego roku, o współpracę z Voldemort'em, knucie jakiegoś strasznego planu. Dlatego spędza dużo czasu, próbując go nakryć, mimo że jego dwoje najlepszych przyjaciół(Ron Weasley i Hermione Granger) jest temu przeciw. Co więcej, nauczyciel Eliksirów, Profesor Slughorn, wręcza Harry'emu podręcznik zawierający rady dotyczące sporządzania eliksirów i zaklęcia, o których nikt nie słyszał. Harry dowiaduje się, że książka należała niegdyś do ucznia zwącego się Księciem Półkrwi. Nie wie jednak, że już go spotkał, ani że Książę odgrywa w jego życiu znaczącą rolę. Używając magii, Harry i Dumbledore starają się odkryć tajemnicę Voldemort'a i jego pozornie niemożliwego powrotu do świata magii (myślano, że został zabity dawno temu, gdy Harry miał 1 rok). Razem wyruszają w podróż mającą na celu zdobycie przedmiotu, który mógłby pomóc im w zwyciężeniu Voldemort'a. Wróciwszy do szkoły, odkrywają, że Pożeracze śmierci zjawili się w Hogwarts, powodując zamieszanie. Dowiadujemy się o kilku istotnych rzeczach. Harry przysięga, że zrobi cokolwiek będzie musiał by pokonać Voldemort'a. O tym dowiemy się, czytając Księgę Siódmą.

Wykonały Zosia Wojciechowska i Marlena Magierowska
Koło informatyczne Gimnazjum w Warce 2011.