Harry Potter

H6

H7

Harry Potter i Zakon Feniksa

Na Privet Drive pojawia się Dementor.Harry Używa patronusa,ratując przy tym siebie i kuzyna Dudleya.Przed wyrzuceniem Harry'ego z domu ochrania go list.Dumbledore przypomina ciotce Petuni o swoich zobowiązaniach wobec siostrzeńca.Wkrótce młodzieńca odwiedza brygada na której czele stoi Szalonooki Mody.Zabierają go do Londynu na Grimmauld Place.Jest to aktualna siedziba Zakonu Feniksa.Czekają już tam na niego przyjaciele.Razem dowiadują się o poczynaniach Voldemorta.Kiedy przybywają do szkoły okazuje się że ich nowym nauczycielem obrony przed czarna magią jest Umbridge.Jako wysłana przez ministerstwo za wszelką cenę pragnie wyplewić uczniom każdą wiedzę na temat czarnej magii oraz wszystko co wiedzą na temat "rzekomego"powrotu Lorda Voldemorta.Harry nie potrafi milczeć w tej sprawie i dostaje kolejne szlabany.Umbridge z pomocą Korneliusza Knota awansuje na kolejne szczeble Hogwartu.Nazywa siebie Wielkim Inkwizytorem.Potter uczy się oklumencji od Snape'a.Potrafi czuć i widzieć to co Czarny Pan.Informuje zakon o napaści węża na tatę Rona.Pan Weasley trafia do szpitala św.Munga.Odwiedzając go Hermiona,Ron i Harry spotykają Nevilla z babcią.Chłopiec odwiedza swoich rodziców.W Hogwarcie uczniowie z Harrym i Hermioną na czele zakładają GD.Gwardia Dumbledora spotyka się w Pokoju Życzeń.Harry uczy kolegów patronusa i wielu innych,przydatnych zaklęć.Bohater spotyka się również z piękną Cho Chang.Dziewczyna jednak wciąż nie może pogodzić się ze śmiercią byłego chłopaka,Cedrika.Harry spotyka się potajemnie z Syriuszem.Pewnej nocy budzi się przerażony.W swojej wizji ujrzał Syriusza torturowanego przez Voldemorta.aby wywabić Umbridge z dyrektorskiego pokoju,Hermiona wymyśla podstępny fortel.Profesorka wraz z dwójką uczniów udaje się do Zakazanego Lasu.Tam przerażona spotyka Graupa.Olbrzym łamie drzewa jak zapałki.Zbiega się stado centaurów.umbridge ucieka przerażona.Harry odwiedza kominek gdzie dowiaduje się od stworka,skrzata rodziny Blacków o nieobecności Syriusza.Przekonany o tym że to prawda chłopak razem z przyjaciółmi rusza do Ministerstwa Magii.Tam czyhają na niego śmierciożercy.Harry poznaje przepowiednie która się wnet rozbija.Na pomoc młodym czarodziejom przybywają członkowie Zakonu Feniksa.Syriusz ginie z rąk swojej kuzynki.Zrozpaczony Harry rzuca się w pogoń za morderczynią swojego ojca chrzestnego.Nagle pojawia się sam Lord Voldemort.Zły na Belatriks za utratę przepowiedni,miota zaklęciami w Harry'ego.Od śmierci chłopca ratuje Albus Dumbledore który zmusza czarnoksiężnika do ucieczki.Po powrocie do szkoły wszystko wraca do normy.dumbledore ponownie jest dyrektorem szkoły.Harry'ego pociesza Luna Lavegood.Która swoimi zabawnymi anegdotami pozwala mu choć na chwilę zapomnieć o śmierci ukochanego Syriusza.

Wykonały Zosia Wojciechowska i Marlena Magierowska
Koło informatyczne Gimnazjum w Warce 2011.