Harry Potter

H6

H7

Harry Potter i Więzień Azkabanu

Harry Potter był czarodziejem, uczęszczał do Hogwartu, Szkoły Magii i Czarodziejstwa . Każde letnie wakacje spędzał w domu swojego wujostwa - Dursleyów. Niestety do jego wujostwa miała przyjechać ciotka Marge i nie był tym zachwycony. Jedli ostatnią kolację z udziałem ciotki Marge, a ona zaczęła obrażać rodziców Harrego i ten nie wytrzymał. Sam nie wiedział, ale w jakiś spośób nadmuchał ciotkę Marge. Uciekł z domu dursleyów. Przewrócił się gdy zobaczył wielkiego, czarnego psa i machnął tak różdżką że nadjechał autobus. Był to Błędny Rycerz - autobus czarodziejów z nadzwyczajną szybkością. Harry poprosił o bilet do Dziurawego Kotła i tam się udał. Tam już czekał na niego Minister Magii - Korneliusz Knot. Nic mu nie zrobił i Harry się dziwił z tego powodu. W czasie pobytu w Dziurawym Kotle, chodził na ulicę Pokątną. Pewnego dnia zauważył swoich przyjaciół - Rona Weasleya i Hermionę Gragner. Postanowili zamieszkać razem z nim w Dziurawym Kotle do odjazdu pociągu Londyn-Hogwart. O danym dniu i porze udali się na odpowiedni peron i pojechali do Hogwartu. W pociągu zastała ich niemiła niespodzianka. W czasie podróży do pociągu wszedł dementor (strażnik więzienia czarodziejów - Azkabanu) i wyssał z Harrego szczęście tak że zemdlał. Obudziły go głosy przyjaciół inauczyciela Profesora Lupina. Dojechali do Hogwartu. W Wielkiej sali odbyła się uczta powitalna. Następnego ranka mieli lekcje. Dementorzy pilnowali Hogwartu przed syriuszem Blackiem, który uciekł z Azkabanu. Harry nie mógł się wybrać do Hogmesage, bo nie miał pozwolenia. Był bystry i dowiedział się że to jego chce zabić Black.Na koniec roku potrafił wyczarować Patronusa żeby uchronić się przed dementorami.Kiedy poszli do Hagrida zdazył sieniemiły wypadek i pies wciągnął Rona do dziury. Poszli za psem Ronem. Okazało się że pies jest animagiem i że to jest Syriusz Black.Syriusz wyjaśnił Harremu że to nie on zdradził jego rodziców tylko niejaki Peter Pettigrew, ich były przyjaciel.Dowiedzieli się że Profesor lupin jest Wilkołakiem dlatego tak często nie było go na lekcjach.Wyszli z tej dziury i udali sie do zamku. Wtedy nastąpiła przemiana Profesora Lupina, Pettigrew uciekł, a Harrego i Syriusza dopadli dementorzy. Harry wyczarował Patronusa i to ich uratowało.Hermiona posiadała zmieniacz czasu więc cofnęli się kilka godzin w czasie i uratowali hipogryfa i niewinnego Syriusza. Gdy jechali pociągiem Hogwart-Londyn, Harry dostał list od Syriusza.A także dla Rona sowę, który utracił swojego szczura (którym był Peter Pettigrew) i tak minął trzeci rok nauki Harrego w Hogwarcie.

Wykonały Zosia Wojciechowska i Marlena Magierowska
Koło informatyczne Gimnazjum w Warce 2011.